Crazy Boys

Kapela Crazy Boys byla jednou z prvních rock and rollových kapel v Praze a zřejmě i v celé Republice. Její původní složení bylo následující: Jirka Šimák ― zpěv, Miky Volek ― sólová kytara, zpěv, Jan Steinbauer ― rytmická kytara, Mirek Berka ― klávesy, Ondřej Suchý ― basa, Ladislav Lébr ― bicí. Crazy Boys

Za dobu trvání, od roku 1960 do roku 1963, prošla kapelou celá řada vynikajících muzikantů, hlavně po odchodu Jirky Šimáka na vojnu v roce 1961. Ku příkladu Pavel Chrastina, Ladislav Štaidl, Honza Obermayer. Kapela zaniká v roce 1963 odchodem Mikiho a Mirka Berky do skupiny Olympik.

Po návratu z vojny Jirka Šimák hostuje s kapelou Neon.

The Donors

The Donors
V roce 1967 zakládá skupinu The Donors, do které spolu s Jirkou odcházeji ze skupiny Neon také bubeník Tom Chábera a sólový kytarista a hráč na harmoniku Petr Čáslavský. Z kapely Mefisto přichází v té době rytmický kytarista Václav Šimeček a jako poslední přicházejí Petr Dvořák s Pavlem Růžičkou (nazývající se v pozdější době bratři Ormové).

V roce 1968 nás obsazují "přátelé" a Jirka Šimák i někteří další členové Donors, odcházejí do emigrace. Tím pádem také skupina končí svou činnost.