George Diesel Band

Ještě během vystupování se skomírajícím Crazy Bandem jsem začal uvažovat a také sestavovat kapelu novou. Bylo ovšem třeba přijít s novým názvem kapely. Tak jsem se rozhodl vrátit se ke svému zamilovanému přízvisku: George Diesel. Proto George Diesel Band.

George Diesel Band
Zleva: Zbyněk Liška, Karel Jenčík, Jirka Šimák, Vladimír Císař, Jan Jakšl.

V kapele se vystřídala slušná řada muzikantů, někteří odešli během zkoušení, jiní během zkoušení přišli. Zde musím podotknout, že někteří hudebníci, jenž se ucházeli o členství v kapele, byli absolutně pod jakoukoliv úrovní.

Nakonec se kapela ustálila na stálém složení: Jirka Šimák – zpěv, Jan Jakšl – sólová kytara, Vladimír Císař – klávesy, Zbyněk Liška – elektrická basa, Karel Jenčík – bicí.

George Diesel Band
Zleva: Jan Jakšl, Jirka Šimák, Karel Jenčík, Josef Petrásek, Jan Kratochvíl.

Po půl roce zkoušení, avšak stále nedostatečně připraveni, jsme vystoupili. Bylo o tom rozhodnuto skutečně demokraticky: jsme čtyři a ty jeden, tak jdeme na to. V praxi to bohužel mělo neblahý dopad. Na první koncert přišlo 64 platících posluchačů, na následující se až na světlé výjimky počet diváků pohyboval mezi 25 a 35 diváky. Finanční ztráta každého dalšího vystoupení byla jasná. Bylo však také třeba sáhnout do složení kapely. Museli odejít dva členové Zbyněk Liška a Vladimír Císař. Na jejich místo přišli Josef Petrásek – basa a Jan Kratochvíl – klávesy. V tomto složení kapela hrála přes rok. Pak jsem ji musel více méně ze známých důvodů rozpustit. Ke všem mě již dobře známým problémům s muzikanty zde nastal ještě velký problém s managerem. O podrobnostech se zde nebudu rozepisovat.

Ne že bych se vzdal myšlenky na novou kapelu podle mého gusta, ale nikdy by mě bylo nenapadlo, jak dlouho vše bude trvat.

Nastala více než dvouletá pomlka, vystupoval jsem jen s kapelou Mefisto a bohužel se přidaly i problémy zdravotní. V paměti fanoušků z této doby patrně zůstanu jako „kulhající Bíbr“. No ale život jde dál, protože musí...

George Diesel Band
Jan Jakšl
George Diesel Band
Josef Petrásek